در نشست خبری اعلام شد:

رویداد پتروفن ۱۴۰۲، آذرماه برگزار می‌شود

رویداد پتروفن ۱۴۰۲ با تأکید بر رفع نیازهای فناورانه با توانمندسازی بازیگران زیست‌بوم صنعت پتروشیمی در ۷ حوزه تخصصی از ۱۲ تا ۱۴ آذرماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار خواهد شد.

در نشست خبری اعلام شد:

توضیحات

به گزارش روابط‌عمومی پتروفن، در نشست خبری این رویداد که به مناسبت رونمایی از پوستر پتروفن ۱۴۰۲ برگزار شد، دبیر این رویداد، اظهار داشت: رویداد پتروفن امسال با دو رویکرد هم‌افزایی بین دستگاه‌ها و بازیگران اصلی صنعت پتروشیمی کشور و ارتباط بی‌واسطه بین شرکت‌های دانش‌بنیان با صنعت پتروشیمی وطرح نیازهای هلدینگ خلیج‌فارس برگزار می‌شود.

سهم ۱۰ درصدی صنعت پتروشیمی در فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی

رضا سلطانعلی‌زاده با بیان اینکه امروز ۹ هزار و ۲۸۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال هستند، اظهار داشت: این شرکت‌ها از سال ۱۳۸۹ در صنایع مختلف ورود کردند و ۱۰ درصد از محصولات و فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مربوط به حوزه پتروشیمی است.
وی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین مسئله ما امروز اقتصادی کردن محصولات دانش‌بنیان است، افزود: هلدینگ خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین و ارزشمندترین شرکت بازار سرمایه کشور باروحیه قابل تحسینی که در مدیران ارشد این مجموعه وجود دارد، نقش مهمی در تعالی و پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان و تقویت اقتصاد دانش‌بنیان داشته است.
وی معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان و ظرفیت‌های آنان به شرکت‌های پتروشیمی را از ویژگی‌های این رویداد خواند و گفت: پتروفن این فرصت را ایجاد می‌کند که شرکت‌های دانش‌بنیان بدون واسطه با مدیران هلدینگ خلیج‌فارس و همچنین سایر شرکت‌های پتروشیمی ارتباط برقرار کنند.
سلطانعلی‌زاده همچنین خبر داد که در رویداد امسال که در ۷ حوزه تجهیزات ثابت و دوار، برق و ابزاردقیق، بهبود و تحول در فر آیند، مواد شیمیایی و کاتالیست، دانش فنی و توسعه محصول، آب، انرژی و محیط و همچنین هوشمندسازی برگزار می‌شود، علاوه بر انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادها، شاهد رونمایی از یک تجهیز مهم داخلی‌سازی شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان برای هلدینگ خلیج‌فارس خواهیم بود.